Čistenie a odmasťovanie / Spreje / Klimasol®

klimasol®

Veľmi účinný fungicídny a bakteriálny penový čistič, ktorý sa používa na čistenie všetkých druhov klimatizácií, výparníkových systémov, vzduchotechniky a podobných zariadení. Dokonale ich čistí, minimalizuje tvorbu nežiadúcich baktérií, pliesní, odstraňuje nežiadúci zápach a tým znižuje riziká alergií.

 

POUŽITIE

KLIMASOL® je unikátna čistá pena, ktorá zaisťuje rýchle a efektívne vyčistenie všetkých výparníkových systémov alebo potrubí klimatizácie. Vďaka špeciálnemu zloženiu výrobku môže byť klimatizácia používaná už za krátku dobu po vyčistení, pričom zanecháva čerstvú a príjemnú vôňu.

 

Výhody

• výborný pri čistení zle prístupných miest

• rýchlosť

• účinnosť

• nezanecháva škvrny

NÁVOD NA POUŽITIE

Odstráňte peľový alebo prachový filter zo satia klimatizácie. Nastavte ovládanie ventilácie na studený vzduch a zapnite ventilátor na plný výkon. Dózu pred použitím ľahko pretrepte.

Predĺženým aplikátorom vstreknite KLIMASOL® do satia klimatizácie po dobu 5 – 10 sekúnd. Klimatizáciu nechajte bežať cca 5 min. Nastavte ovládanie ventilácie na vnútornú cirkuláciu vzduchu, KLIMASOL® vstreknite do otvoru satia vnútornej cirkulácie vzduchu asi 5 – 10 sekúnd. Vnútornú cirkuláciu nechajte bežať asi 1 minútu. Potom nastavte reguláciu teploty na maximum a KLIMASOL® vstreknite do otvoru satia vzduchu vnútornej cirkulácie asi 5 – 10 sekúnd. Klimatizáciu nechajte bežať asi 2 minúty, potom ju vypnite. Potom vstreknite malé množstvo peny do všetkých vyústení klimatizácie v interiéri vozidla. Nastavte ovládanie ventilácie na studený vzduch a zapnite ventilátor na plný výkon. Vypnite ho až po úplnom vysušení peny z topných kanálov. KLIMASOL® je taktiež vhodný pre čistenie klimatizačných jednotiek v priemysle i v domácnostiach.

 

TECHNICKÉ DÁTA

Farba: bezfarebný

Bod vznietenia: –63 °C

Skupenstvo (20 °C): aerosol

Tenzita pár (20 °C): 624,87 mm Hg

Samozápalnosť: najnižšia hodnota je 278 °C

 

OBSAH / SKLADOVÉ ČÍSLO

400 ml sprej / 200 650

25l kanister / 232 625

40l kanister / 232 640

Kontaktné informácie

NOVATO SK, spol. s r.o., Dr. G. Schaefflera 4,

909 01 Skalica

 

tel.:  (034) 664 76 97, fax.: (034) 664 76 97

mobil.: 0908 707 529

 

e-mail: novato@novato.sk

2020 © Novato SK s.r.o. All rights reserved.